Вибираючи двері, будь-який покупець, чи то лікар, чи то бізнесмен, чи то просто домогосподарка, повинен визначити для себе, якими він уявляє свої двері, їхній зовнішній вигляд, дизайн, прийнятну вартість.
Але після того, коли людина вже знає, що приблизно або точно їй необхідно, вона стикається з черговим вибором – конструкція дверей. На сучасному ринку типів дверей так багато, що дуже складно зрозуміти, чим вони відрізняються, які кращі за якістю і за яким призначенням їх використовувати: в будинок, в офіс, у багатолюдне громадське приміщення або у ванну.
Двері з масиву або просто масив виготовляються з різних, цінних порід дерева. Причому цінна порода дерева знаходиться як усередині, так і зовні виробу. Деревина в такі двері відбирається високої якості, видно всю красу натурального дерева. Ціна на таку продукцію, як правило, істотно вища, ніж на двері зі стільниковим наповненням, та й важать вони більше. З метою підкреслення структури дерева виробник забарвлює їх різними просоченнями по дереву або просто прозорими лаками. Двері з масиву світлих порід, як правило, тонуються на замовлення різними кольорами, для надання їм більш імпонуючого кольору в інтер’єрі клієнта. Крім декоративної привабливості, завдяки такій обробці двері менше піддаються ушкодженням грибками, пліснявою і більш стійкі до вигорання при яскравому світлі. Двері з масиву можуть стати справжньою окрасою інтер’єру і обов’язково принесуть із собою в будинок здорову енергетику натуральної деревини. Вони служитимуть довгі роки, а в разі чого – їх можна відремонтувати.
Залежно від виду оздоблення поверхонь двері бувають:
– з непрозорим оздоблювальним покриттям (фарбами, емалями, декоративними пластиками або плівками).
– з прозорим покриттям (лаками).
– з обробкою натуральним матеріалом (ламінат різних кольорів, шпон).
Двері з натурального шпону (шпоновані, фанеровані), шпон – це тонкий зріз із дерева товщиною близько 1 мм. Як сировину для шпону використовують різні цінні породи дерева. Цим шпоном і обклеюють дверні полотна, щоб надати їм вигляду максимально схожого на двері з масиву (цільного дерева). Усередині такі двері заповнюються іншим, істотно дешевшим матеріалом або стільниками. Такі двері мають гарний вигляд і є хорошим поєднанням ціни та якості.
Двері ламіновані та пофарбовані з нанесенням на них у той самий спосіб, що й натуральний шпон, ламінатом – папером або синтетичним покриттям, декорованим під різні породи дерева або таким, що має якийсь однаковий колір. Фінішним покриттям фарбованих дверей є просто фарба різних кольорів, підібрана за каталогом.
Двері повнотілі ДСП або МДФ всередині повністю заповнені матеріалом з дерева – ДСП або МДФ. З огляду на те, що ДСП і МДФ досить важкий матеріал, для полегшення таких конструкцій може бути використане трубчасте ДСП, в якому рівномірно розташовані порожнечі у вигляді каналів круглої форми. Такі двері є хорошим економним варіантом, особливою популярністю і більш високою якістю користуються двері з ламінованого МДФ.
Двері зі стільниковим заповненням (полегшені, пустотілі). Вам напевно доводилося бачити бджолині стільники з воску. Точно такі ж стільники, тільки з пресованого картону заповнюють порожнечу всередині дверей. Каркас дверей завширшки 3-5 см виготовляється, як правило, з дерева або МДФ. Міцність таких дверей, звісно, поступається міцності повнотілих. Їх категорично не рекомендується використовувати як вхідні. Натомість усередині приміщень: офісів, квартир, неопалюваних взимку заміських будинків – це прийнятний недорогий варіант. Стільники – ідеальний заповнювач з погляду легкості та ціни.
За конструкцією двері бувають глухі і під скління за ГОСТ маркуються ДО – двері засклені або ПО – полотно засклене, ДГ – двері глухі або ПГ – полотно глухе. У двері під скло врізані рамки різної конфігурації для монтажу скла. Покупець може сам підібрати собі скло або вітраж на свій смак. Також скло може входити в комплект поставки – двері зі склом.
Двері фільончасті (рельєфні) мають не гладке полотно з обох боків. Зазвичай у таких дверей врізані прямолінійні або округлі декоративні заглиблення, заповнені матеріалом – ці заглиблення і є фільонки. При цьому фільонки можуть бути плоскими та опуклими. Власне фільонки й надають краси дверям. Знову ж таки є проміжний варіант, коли на плоских дверях зроблено фрезерування, що імітує фільонки – це фрезеровані двері. Фільончасті двері можуть бути: масивними, МДФ, ДСП, під скло або глухими, пофарбованими фанерованими, ламінованими, тобто будь-якого типу.
Двері гладкі мають абсолютно гладку поверхню. Гладкі двері, так як і фільончасті, можуть бути будь-якого типу і наповнення.
Розсувні двері непоганий вибір для сучасного будинку, де кімнати невеликі і будь-який простір у великому дефіциті. Прохід із кухні до їдальні часто з’єднує два маленьких приміщення. Тому стандартні розпашні двері тут незручні. В якості розсувних дверей можна обирати будь-які міжкімнатні двері, хороший фахівець завжди зможе їх якісно встановити.
Кожен покупець намагається вибрати собі двері, керуючись власним смаком і фінансовими можливостями, тому, поєднання таких аспектів, як ціна і якість, є дуже важливими.
Визначальну роль у вартості дверей, звичайно ж, відіграє сировина. Чим більше натурального матеріалу йде на виробництво дверей, тим вони дорожчі. Зазначимо, що купівля якісних дверей – це придбання високих експлуатаційних властивостей, престижу і краси, яка прослужить довгі роки.
Фахівці радять для ванної вибирати будь-які вподобані двері. Тільки за дверима важливо правильно доглядати, щоб вони не деформувалися і не розсохлися. Якщо стоїть джакузі або сауна, можна також вибирати міжкімнатні двері, але бажано, щоб вони були покриті лаком або ж замовити у фахівця лакування дверей.