Перш за все, це натуральний матеріал, а натуральне – це завжди шикарно. До того ж, приміщення, оздоблене дерев’яною вагонкою, дихає, у ньому панує природний мікроклімат. А все тому, що при надлишку вологи дерево вбирає її, а при нестачі – виділяє. Плюс до всього приємний аромат витає в повітрі, даруючи природність і затишок.
Дерев’яна вагонка, як правило, виготовляється з листяних або хвойних порід деревини: Ясень; Осика; Бук; Сосна; Вільха; Ялина; Кедр та ін.
З точки зору сорту деревини вагонку ділять на такі чотири класи: “Екстра”, “нуль” або, простіше кажучи, ідеальна. У вагонці цього класу не може бути серцевини і будь-яких вад деревини. “А” – вироби цього класу також не містять серцевини, але тут на кожні 1,5 метра довжини може припадати по одному живому сучку. Також допускається наявність не більше двох смоляних кишеньок і не більше двох наскрізних тріщин. “В” – у такій вагонці допустима присутність чотирьох сучків на кожні 1,5 метра, дві смоляні кишеньки і дві ненаскрізні тріщини. Плюс допускаються невеликі механічні пошкодження на поверхні й одна плямочка контрастного забарвлення. “С” – вагонка цього класу примітна тим, що може містити не більше двох сучків, що не випадають, не наскрізні тріщини, смоляні мішечки, плями синяви і контрастні смуги, механічні пошкодження та одну пляму контрастного забарвлення.
Дерев’яна вагонка, як і будь-який інший натуральний виріб, відрізняється своїми екологічними та дизайнерськими властивостями. Але врахуйте, що і ціна на неї істотно вища