Зберігання пиломатеріалів

За відсутності своєчасно оформлених контрактів на поставку пиломатеріали доводиться певний час зберігати на складах. Площу складу слід розміщувати на провітрюваній і дренованій ділянці, очищено від деревно-чагарникової рослинності, вирівняно засипанням ям піском, щебенем або асфальтовано, розбито на секції, квартали та ділянки з урахуванням експлуатаційних вимог. Усі пиломатеріали укладають у пакетні або рядові штабелі окремими секціями. Мають бути враховані умови роботи транспортно-навантажувальних засобів, дощувальних установок, протипожежної техніки.

Зберігання пиломатеріалів хвойних порід. ГОСТ 3808.1-80. Укладання хвойних пиломатеріалів здійснюють пакетами і штабелями за відстані в ряді між штабелями 1,35 – 1,8 м (до центру більша відстань) і між рядами штабелів – 2 м. Через кожні два ряди штабелів улаштовують поздовжній проїзд і через 5-7 штабелів поперечний проїзд. Штабелі і пакети розміщують на фундаменті заввишки 500-750 мм з прогонами і поперечними переводами. У штабелях прокладки і шпації встановлюють з урахуванням перерізу пиломатеріалу (необрізних – за товщиною) і породи.

Для атмосферного сушіння пакетний штабель формують з однакових за поперечним перерізом дощок або брусів. Довжина пакета визначається максимальною довжиною пиломатеріалів, ширина і висота – зручністю роботи підйомно-транспортних механізмів. Встановлено порядок вибору прокладок для укладання пиломатеріалів і шпацій (останніх залежно від кліматичних зон і погодних умов сезону). Штабелі накривають дахом і звисом від 500 до 700 мм. Висушені до вологості 22% пиломатеріали повинні зберігатися в щільних пакетах.

Зберігання пиломатеріалів листяних порід. ГОСТ 7369-80. Листяні пиломатеріали більш чутливі до атмосферно-біогенного впливу. Тому всі пиломатеріали, що надходять на сушіння за температури вище 5°С, антисептують у день розпилювання. Торці пиломатеріалів покривають вологозахисною замазкою. Заготовки кільцесудинних порід і берези укладають у штабелі під навісами, за винятком заготовок нижчого сорту, які залишаються в штабелях на відкритому майданчику. Також під навісами зберігають заготовки розсіяно-судинних порід 1 сорту. Розміри пакетів і пакетних штабелів залежать від укладання їх автонавантажувачем або краном. Ширина коливається залежно від породи та кліматичних зон від 20 до 170 мм. Штабелі пиломатеріалів у день укладання накриваються водопроникним дахом. Готові до відправлення пакети пиломатеріалів листяних порід зазвичай зберігають під навісами.