Як вибрати антисептик для деревини

Як вибрати антисептик для деревини

Деревина – популярний будівельний матеріал, недоліками якого є горючість і низька біостійкість. Будинкам з дерева необхідна захисна обробка якісними антисептиками та іншими хімічними складами. У цій статті ми спробуємо розібратися з вибором антисептика для деревини.

Класифікація

За типом основи захисні покриття можуть бути лакофарбовими, просочувальними і мастичними. За періодом дії – для тимчасового захисту або довгострокової профілактики. За захисними властивостями поділяються на такі групи:

I – декоративно-оздоблювальні;
II – вологостійкі;
III – біозахисні;
IV – вогнезахисні (антипірени);
V – атмосферостійкі;
VI – хімічно стійкі.

Існують також і комплексні склади, що мають кілька захисних властивостей, наприклад, вогнебіозахисні. Однак багато фахівців критично ставляться до універсальних антисептиків, вважаючи, що для отримання кращого ефекту необхідно використовувати комбінацію засобів спрямованої дії.

Вибір захисних засобів для деревини визначається умовами її експлуатації.
Типи антисептиків
Покриття для захисту від гниття та ураження комахами

Грибкове ураження можна розпізнати за зміною кольору і руйнуванням структури матеріалу, наявністю грибниці. Умовами для гниття дерева є температура від +5 °С, висока вологість, доступ кисню до матеріалу і наявність грибкових спор. Виконувати цей вид захисту найактуальніше для конструкцій, що зазнають атмосферних впливів, або експлуатуються в приміщеннях з високою вологістю. Принцип роботи біозахисних складів полягає у знищенні грибкових спор. З цією метою застосовують важковимивні або невимивні ґрунтовки і пасти, просочення глибокої дії.

Гарантійний термін дії стандартних антисептичних засобів зазвичай становить 3-5 років. Саме в цей період добігає кінця активне будівництво, після чого в профілактиці виникнення гнилі зазвичай немає необхідності. Важливу роль у захисті деревини від перезволоження надалі відіграватимуть вологозахисні лаки, емалі та лазурі. Сьогодні на ринку представлений широкий асортимент таких покриттів, обираючи з яких, зверніть увагу на заявлений виробником термін захисної дії, потрібну кількість шарів, технологію нанесення і палітру кольорів для колеровки.

Незважаючи на те що більшість наявних у продажу біозахисних складів одночасно виконують функцію захисту від комах, для уражених лісоматеріалів потрібне застосування спеціальних інсектицидів, наприклад, WOODMASTER “Антижук”. Ознаками ураження деревини комахами є повна або часткова відсутність суцільнодерев’яного елемента під корою, наявність ходів і характерних отворів.